2021 Yılında En İyi 5 (ÜCRETSİZ) Android Antivirüs

Zamanınız mı kısıtlı? 2021 yılının en iyi ücretsiz Antivirüs yazılımlarını burada bulabilirsiniz:

 • Bitdefender: Basit ve etkili tarama özelliği ile birlikte sunuluyor ve kullanımı kolaydır. Buradan ücretsiz indirin.

Google Play Store’daki tüm ücretsiz antivirüs uygulamalarını test ettim. Haftalar süren testlerim sonunda, Android cihazları zararlı yazılımlara karşı koruyabilen yalnızca birkaç tanesini bulabildim.

Çoğu ücretsiz Android antivirüs yazılımının ya sahte, ya etkisiz ya reklam dolu ya da aslında ücretsiz olmadığını gördüğüme şaşırdım. Rastgele Androis uygulamalarını indirme riskine ek olarak (Bunu asla yapmamalısınız!), en büyük problem, çoğu siber güvenlik şirketinin, ücretsiz çalışan bir yazılım sunmak değil, para kazanmak istiyor olmasıydı.

Ücretsiz mobil antivirüsler genellikle gerçek zamanlı koruma ve zararlı yazılım kaldırma gibi gerekli özellikleri sunmazlar. İnternet güvenliği şirketleri her zaman sizi bu özelliklere erişmek için premium sürümü satın almanız için “kandırmaya” çalışırlar. Bu premium özelliklerin çoğu ucuz olmakla birlikte, Android kullanıcılarının ücretsiz antivirüs uygulamaları ile de yeterince korunması gerektiğini düşünüyorum.

Tüm bunlarla birlikte, benim gibi siz de şifreler, kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilerinizi Anroid cihazlarınızda saklıyorsanız, mobil koruma sunan ucuz bir premium antivirüs almanızı öneririm.

Ancak yalnızca temel korumaya ihtiyacınız varsa, işinizi görebilecek birkaç ücretsiz Android antivirüs programı var. Gerçek zamanlı virüs tarama, ücretsiz hırsızlık koruması ve Android’inizin mobil güvenliğini artıracak kullanışlı ücretsiz ekstralar sunuyorlar.

2021 yılının en iyi ücretsiz Antivirüs uygulamaları ile ilgili listeye buradan ulaşabilirsiniz:

 • 1. Bitdefender: 2021 Yılında Android için tasarlanmış 1 numaralı ücretsiz antivirüs yazılımım.
 • 2. Avira: Gizlilik korumasını merkezine alan isteğe bağlı kötü amaçlı yazılım ve virüs taraması.
 • 3. ESET: Virüs taramaları, GPS konum özelliği ve oltalama yazılımı koruması.
 • 4. McAfee: Mükemmel hırsızlık önleme özellikleri.
 • 5. Kaspersky: Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma ve hırsızlık önleme fonksiyonları.

En İyi Ücretsiz Android Antivirüs Uygulamalarını Nasıl Değerlendiriyorum:

Android için tasarlanmış ücretsiz bir antivirüs uygulamasında görmek istediğim özellikler şunlardır:

 • %100 Ücretsiz. Antivirüs şirketleri ücretsiz deneme sürümleri sunarak bizleri kandırmaya çalışıyorlar. Hizmetlerini kullandığımız süre boyunca rahatlıyoruz, ancak daha sonra deneme süresi sona ermeden iptal etmemiz gerektiğini ve ardından ödeme yapacağımızı unutuyoruz. Norton gibi saygın bir şirketin mobil antivirüs uygulamasını satın almayı planlıyorsanız şirketin sunduğu ücretsiz deneme sürümü kullanmak hizmeti satın almadan önce test etmenin harika bir yolu olacaktır. Diğer taraftan ise bu yapılanın sadece uygulamayı indirmenizi sağlamak için şirketin bir pazarlama taktiği olduğunu biliyoruz. Bu yazıda paylaştığım en iyi 5 ücretsiz antivirüs uygulama tamamen ücretsiz sunuluyor. Ayrıca ücretsiz denemesi sürümü bulunmuyor.
 • İleri Derece Güvenli. Yalnızca saygın siber güvenlik markalarının Android uygulamalarını tavsiye ettim. İleri derece koruma sağladıklarından emin olmak için her bir uygulamayı kapsamlı test prosedürlerimiz doğrultusunda ayrı ayrı test ettim.
 • Etkili. Bu uygulamaların her birini ciddi bir şekilde test ettim ve yalnızca basit olan, sorunsuz çalışan ve cihazınızı yavaşlatmayan uygulamaları önerdim.
 • Özellikler. Bazı gelişmiş özellikleri abone olmanızı gerektirse de ücretsiz kullanmayı seven kullanıcıların bu en iyi 5 uygulamanın önemli özelliklerinin tamamından yararlandığından emin oldum

Barajı Geçemeyen Bilindik Markalar:

Android için tasarlanmış en iyi 5 uygulama listeme giremeyen birçok ücretsiz antivirüs uygulaması bulunuyor. İşte bu listede görmeyi umduğunuz birkaç tanınmış marka:

 • Norton. Norton’un Android uygulaması, piyasadaki en iyi düşük maliyetli premium seçeneklerden bir tanesidir. Norton birçok ücretsiz özellik sunuyor, ancak Android uygulaması yalnızca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile kullanıma açılıyor. Yine de, Android cihazınızın güvenliğinden ödün vermek istemiyorsanız Norton’u 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
  • Malwarebytes. Android cihazlar için tasarlanmış bu popüler kötü amaçlı yazılım temizleme aracı artık fidye yazılımı ve oltama yazılımı koruması da sağlıyor, ancak yazılım halen listemdeki diğer en iyi antivirüs uygulamalarının sağladığı ekstra özelliklerin çoğundan yoksun.
 • Avast/AVG. AVG’yi ve ana şirketleri Avast’ı tavsiye eden hala birkaç inceleme sitesi bulunuyor, ancak SafetyDetectives bu siteler arasında yer almıyor. Avast ve AVG internet üzerinde varlığını yaygın şekilde sürdürse de 2019 yılında gizliliği hiçe sayan oldukça ciddi bir skandala şirketin adı karıştı. Kullanıcı verilerini gizlice nasıl sattıkları ile ilgili hikayenin tamamı öğrenmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

1. Bitdefender Antivirus Free – Ücretsiz Android için En İyi

BitDefender Mobile Isolated2

Bitdefender’in Antivirus Free Android cihazları zararlı yazılımlara karşı tamamen korur. Bunlara virüsler, casus yazılımlar ve fidye yazılımları dahildir.

Bitdefender Antivirus Free kullanmak son derece kolaydır: uygulamayı çalıştırıp Tara butonuna basarak virüs tarayıcıyı çalıştırabilirsiniz. Bu uygulamayı Android cihazımda aylardır kullanıyorum ve bu butona yalnızca bir kez basmam gerekti. Çünkü otomatik pilot özelliği yeni uygulamalarını ve indirmelerimi gerçek zamanlı olarak tarıyor.

Bitdefender’in ücretsiz uygulamasında hırsızlık önleme, hesap güvenliği ve güvenli tarama özellikleri bulunmamakla birlikte güçlü, hızlı ve son derece güvenli gerçek zamanlı zararlı yazılım tarama motoru ile en iyi ücretsiz antivirüs tercihin o oldu.

Daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız olursa, mevcut en ucuz Android mobil güvenlik uygulamalarından biri olan Bitdefender’in premium Android için Mobil Güvenlik uygulamasını deneyebilirsiniz. Ayrıca Bitdefender’in Total Security planında 3 gün deneme de alabilir (buradan tam Bitdefender incelememizi okuyun) ve denene süresi boyunca bu kapsamlı Android uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sonuç:

Bitdefender Antivirus Free oldukça makul ücretsiz Android antivirüs uygulamasıdır. Güvenlik sunarken cihazınızda pek kalabalık etmeden çalışan, pil ömrünü kısaltmayan ve kaynaklarınızı tüketmeyen bir antivirüs arıyorsanız harika bir seçimdir. Sizi reklamlar, açılır pencereler ve rahatsız edici bildirimlerle yormaz ve tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir.

ŞİMDİ ÜCRETSİZ BİTDEFENDER İNDİR

2. Avira Antivirus — Gizlilik Koruması Açısından En İyisi

Avira-Mobile-Isolated

Avira Antivirus; Android cihazlara yönelik isteğe bağlı ve gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım koruması sağlıyor.

Avira Antivirus uygulamasında hoşuma giden şey ise gizlilik korumasını merkezine alıyor olması. Avira’nın gizlilik özellikleri şunlardır:

 • İzinler Yöneticisi. Uygulamaların verilerinize nasıl eriştiğini takip edebilirsiniz.
 • Kimlik Koruması. E-posta adresinizin veri ihlali yapılarak çalınıp çalınmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Uygulama Kilidi. En gizli uygulamalarınıza ek güvenlik özellikleri sağlayabilirsiniz.

Avira Antivirüs uygulamasının diğer ücretsiz özellikleri arasında kaybolmaya ve hırsızlığa karşı koruma sağlayan araçlar, istenmeyen çağrıları ve metinleri engelleme yeteneği ve günde 100 MB’a kadar veri sağlayan VPN hizmeti bulunuyor.

Ücretli sürümden yararlanan kullanıcılar ise internette güvenle gezinme ve kamera koruması gibi premium özelliklere erişebiliyor.

Ek Bilgi:

Avira’nın güvenilir antivirüs teknolojisi cihazınızı virüslere, casus ve fidye yazılımlarına karşı koruyor. Bilgilerinizin gizli kalması istiyor ve kimlik bilgilerinizin çalınması gibi konularda endişeleriniz varsa bu uygulama sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

ŞİMDİ ÜCRETSİZ AVİRA İNDİR

3. ESET Mobile Security & Antivirus — İnternette Güvenle Dolaşmak Açısından En İyisi

Esset

ESET Mobile Security & Antivirus, aşağıdaki görevleri yapmamızı olanak sağlayan bir dizi ücretsiz özellik sunuyor:

 • Cihazları virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın.
 • GPS yardımıyla cihazların yerini tespit edin.
 • İnternette güvenle gezinin.

Ancak ESET’in en sevdiğim özelliği ise oltalama yazılımı korumasıdır.

Sahte oltalama yazılımlı web siteleri her gün binlerce insanın şifrelerini, kişisel verilerini ve kredi kartı bilgilerini ele geçirmek için binbir türlü hileye başvuruyor. Çoğu şeyi satın alırken telefonumdan yararlandığım için ESET’in oltalama yazılımı önleme özelliğinin mobil tarayıcıya entegre olarak bu oltalama yazılımlı web sitelere giriş yapmamı engellemesi beni memnun etti.

Ağ güvenliği, güvenlik denetimi ve gelişmiş hırsızlık önleme özellikleri elde etmek istiyorsanız ESET’in güçlü premium Android uygulamasını inceleyebilirsiniz.

Ek Bilgi:

ESET Mobile Security & Antivirus uygulaması; etkili bir reklam içermeyen virüs taraması ve oltalama yazılımı koruması sunuyor. Kişisel bilgilerin kullanıldığı sitelerini ziyaret ederken mobil cihazınızı kullanıyorsanız bu uygulama sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

ŞİMDİ ÜCRETSİZ ESET İNDİR

4. McAfee Mobile Security — Hırsızlık Koruması Açısından En İyisi

Mcafee

McAfee Mobile Security uygulamasının gerçek zamanlı zararlı yazılım koruması ve cihaz iyileştirme gibi harika özelliklerine bayılıyorum, ancak en çok hoşuma giden çalınma koruması aracı.

McAfee’nin ücretsiz Android uygulamasında şu özellikler bulunuyor:

 • CaptureCam – Biri telefonunuza izinsiz erişmeye çalıştığında ön kamerayla fotoğaf çeker.
 • Uzaktan silme -telefonunuz kaybolur ya da çalınırsa, hassas verileri uzaktan silmenizi sağlar.
 • GPS konumu çalınan veya kaybolan telefonunuzun tam konumunu bulmanızı sağlar.

McAfee’nin premium uygulamasında sanal özel ağ (VPN) ve reklam engelleyici bulunuyor. Reklam engelleyicinin yükseltmeye değeceğini düşünmüyorum, zira erişebileceğiniz yeterince reklam engelliyici bulunuyor. Ancak McAfee’nin VPN özelliğini beğendim. Henüz premium VPN kullanmıyorsanız (Asla ücretsiz VPN kullanmayın!), McAfee’nin premium Android uygulamasına yükseltmek ucuza iyi bir VPN sahibi olmanın bir yoludur.
McAfee’nin premium uygulaması rakiplerin premium uygulamarına oranla daha pahalı olmakla birlikte, uygulamayı McAfee’nin Total Protection planları (tüm işletim sistemlerinden 10 adede kadar cihaz) ile alırsanız, paranızın karşılığını en iyi eren antivirüs paketlerinden birine sahip olursunuz 2021.

Ek Bilgi:

McAfee Mobile Security, McAfee’nin etkin antivirüs motoru özelliğini Android cihazlara taşıyor ve kaybolmayı ve çalınmayı önlemek için bazı yararlı özellikleri bir araya getiriyor. Üst düzey bir Android cihazınız varsa veya bu cihaz üzerinde önemli bilgiler saklıyorsanız bu özellikle işinize yarayabilir.

ŞİMDİ ÜCRETSİZ MCAFEE İNDİR

5. Kaspersky Internet Security for Android — Hırsızlık Önleme Özelliklerine Sahip Etkili Kötü Amaçlı Yazılım Koruması

SD Kaspersky Mobile

Kaspersky Internet Security for Android koruması, Android kullanıcılarına etkili ve ücretsiz bir seçenek sunuyor, ancak ücretli sürümün çok daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Bu koruma yazılımı, mobil antivirüs uygulamasında bulunması gereken tüm temel özellikleri sunuyor, bu özellikler arasında şunlar bulunuyor:

 • Kötü amaçlı yazılım taraması. Kaspersky’nin saygın kötü amaçlı yazılım tarayıcısı cihazınızı virüslere karşı tarıyor, kötü amaçlı dosyaları siliyor ve bilindik tehditlere karşı verileri tarıyor. Testlerim sırasında bu tarayıcı, kötü amaçlı yazılımlarının %100’ünü tespit etti.
 • Hırsızlığa karşı koruma. Uzaktan veri silme, uygulama kilitleme ve fotoğraf çekme işlevi gibi özellikler sunuyor. Bu özellikler sayesinde telefonunuza kimlerin baktığını uzaktan kontrol edebilirsiniz. Uzaktan kontrol edilebilen bir adet de alarm fonksiyonu var, bu fonksiyon sayesin de telefonunuz nerede olursa olsun yaptığınız işlemi hiç kimse fark edemeyecek.
 • Konum algılama. Find My Phone özelliği telefonunuzu kilitliyor. Kaspersky web sitesi, akıllı saatiniz veya Kaspersky masaüstü uygulaması üzerinden cihazınızın konumunu kontrol etmenizi sağlıyor.

Bu antivirüs yazılımı çok etkili. Akıllı saatim üzerinden tarama işleminiz başlatabilmem de hoşuma gitti. Ancak, internette güvenli şekilde gezmenize olanak sağlayan oltalama yazılımı koruması ve web filtresi işlevleri yalnızca premium müşteriler tarafından kullanılabiliyor.

Ek Bilgi:

Sadece etkili bir kötü amaçlı yazılım algılama ve hırsızlığa karşı koruma kabiliyeti kazanmak isteyen kullanıcılara Kaspersky Internet Security for Android uygulamasını kullanmalarını tavsiye ediyorum. Tam içerikli incelememizde anlattığımız gibi premium sürüm, mobil siber güvenlik alanında gerekli olan çevrimiçi koruma özelliklerini sağlıyor, ancak ücretsiz sürüm en iyi programlar listemdeki uygulamalar kadar çok özelliğe sahip değil. Akıllı saat uyumluluğu oldukça havalı görünüyor. Ücretsiz bir uygulama olduğu için bence kesinlikle yazılım incelemeye değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları